1
Bu yazıyı " < 1 " dakikadan kısa bir zamanda okuyabilirsiniz. 🙂

1Yeni Evlenecek Çiftlere Düğün Fotoğrafçısı seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden bir kaç madde halinde dikkat çekmek istiyorum. Çiftler Düğün Fotoğrafçısı seçmeden Düğün Salonu, Gelin saçı, Gelin Çiçeği, eviydi ceyiziydi derken bir çok ekonomik yükün altına giriyorlar ve bu iş için de ayıracakları ona göre bir bütçe oluyor. Bütün çiftler en güzel gününü tabiki de en güzel şekilde hatırlamak istiyor. Aslında bunun için yapmanız gereken dikkat etmeniz gereken şeyler çok basit neyse fazla uzatmadan maddelerimize geçelim.

1-Düğün Albümünüzü yapacak Firmanın Sizin fotoğraflarınızı çekecek fotoğrafçısıyla Tanışın
Düğün gününüzde sürekli bir yerlere yetişme telaşı içinde olacaksınız bir çok misafiriniz olacak ve ister istemez bir şeylerin yanlış olması yada eksik olmasından dolayı sürekli bir tedirginlik içinde olacaksınız. bu bağlamda üzerinizde ciddi bir stres olacak bu stresi düğün albümünüzdeki fotoğraflara en az düzeyde yansıtabilmek için düğün fotoğrafçınız fotoğraflarınızı çekerken karşısında rahat olmanız için kesinlikle ve kesinlikle düğün fotoğrafçınızla daha önceden tanışmış olmak sizi çok rahatlatacaktır ve eğlenceli bir çekim geçirmenizi sağlayacaktır.

2- Korsan Fotoğrafçılardan kaçının

Bu işi yıllardır yapıp profesyonel anlamda gerçekten yıllar sonra baktığınızda sizi bir yandan hüzünlendirecek bir yandan yüzünüzde tatlı bir gülümseme oluşturacak olan en güzel gününüzün albümü için korsanlardan uzak durun. Aslında bunu söylerken korsan fotoğrafçıların çok kötü fotoğrafçılar olduğunu savuranarak söylemiyorum ama fotoğrafçınız ile herhangi bir sıkıntı yaşadığınızda muhattap alabileceğiniz bir firma olsun en güzel gününüz kararmasın.

3- Referanslara Önem Verin

Düğün Albünüzü yapacak firmanın daha önceden yaptığı işlere ve sosyal medyada firma hakkında yapılan yorumları detaylı bir şekilde inceleyin. Hatta Daha önemlisi daha önceden seçeceğiniz firmaya Gelin Damat  albümünü yaptırmış olan bir bir çift ile görüşüp karar vermeniz sizi en sağlıklı sonuca ulaştıracaktır.

Düğün fotoğrafçılığıyla ilgili söyleyeceklerim bu kadar ilgi gösterip okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Bütün Yeni evlenecek çiftlere bir ömür boyu mutluluklar dilerim.

Kaynak: Beyza Digital Fotoğrafçılık

Ahmet Kemal YILDIZ
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu bir Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeniyim. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi ile ilgili ders etkinlikleri, kaynak materyaller, örnek etkinlikler ve ilgi duyduğum birçok konu hakkında vakit buldukça buradan blogluyorum. :)

  Eğitimde Kodlama Dersi Dönemi

  Sonraki Yazı

  Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

  1 Yorum

  1. I really liked your article. Really thank you! Shelley

  Yorum yap

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.