1
Bu yazıyı " < 1 " dakikadan kısa bir zamanda okuyabilirsiniz. 🙂

chromeseo

Kullanışlı ve hızı ile dünyada en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome’un seo eklentilerinden en etkili olanlara bir kaç madde halinde bakalım.

1-Fat Rank: Google’da web sitelerinizin arama sonuçlarındaki sıralamalarını ülkelere göre kontrol edebileceğiniz güzel bir eklenti.

2-Mozbar:İnternette dolaştığınız sayfaların seo değerlerini sayfanın istediğiniz bir kısmında bar olarak görebilir yada google arama sonuçlarında karşınıza çıkan sayfaların değerlerini direk google üzerinden okuyabilirsiniz.

3-Seo For Chrome: Web sayfaların seo sonuçlarını size liste halinde önünüze döken sayfaların seoya uygun olup olmadığını denetleyebileceğiniz en etkili Google Chrome Eklentilerinden biri.

4-SeoQuake: İlk olarak Firefox’da kullanıma geçen uygulamanın Google Chrome eklentisi de bulunuyor. Aynı şekilde seo değerlerini bu Plugin ile de okuyabilirsiniz, uygulamanın 100.000 den fazla kullanıcısı bulunuyor.

5-Seo Serp Workbench: Web sayfalarınızın ve rakiplerinizin sayfalarındaki hedef kelimelerinizdeki durumunuzu grafik halinde görebileceğiniz harika bir Google Chrome Eklentisi.

6-Similar Websites: Web sayfalarınıza benzer sayfaları veya bulunduğunuz herhangi bir web sayfalarına benzer sayfaları izlemenizi sağlayan bir Google Chrome Eklentisi.

7-Wordtracker Scout: Web sitelerinde bulunan kelime yoğunluğunu görebileceğiniz. Kelime bazlı yapılacak analizlerde en etkili Google Chrome Eklentilerinden Biri olarak gösteriliyor.

8-Seo Serp: Eklentiye eklediğiniz kelimelerde sizin web sayfalarınızın ve rakiplerinizin sayfalarının sıralamalarını izleyebileceğiniz en etkili Google Chrome Eklentilerinden biri.

9-Shareaholic For Crome: Paylaş butonu olmayan web sayfalarında size sosyal medyada paylaşma seçenekleri sunan bir uygulama.

10-Nofollow Spotter: Kendi web sayfalarınız yada analiz ettiğiniz rakiplerinizin web sayfalarındaki no-follow linkleri algılayıp size farklı renkte gösteren kullanışlı bir uygulama.

Google Chrome eklentileri ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar başka bir yazıda görüşmek üzere

buy cheap kamagra oral jelly

, sormak istediğiniz yada sizin de eklemek istediğiniz farklı uygulamaları yorum aracılığıyla ekleyebilirsiniz.

Ahmet Kemal YILDIZ
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu bir Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeniyim. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi ile ilgili ders etkinlikleri, kaynak materyaller, örnek etkinlikler ve ilgi duyduğum birçok konu hakkında vakit buldukça buradan blogluyorum. :)

  Dünya Eğitim Sistemi ve Finlandiya

  önceki yazı

  WordPress Dış Bağlantıları No-Follow Yapma Eklentisi

  Sonraki Yazı

  Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

  1 Yorum

  1. çok teşekkürler güzel bir makale olmuş

  Yorum yap

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Daha Seo