6
Bu yazıyı " < 1 " dakikadan kısa bir zamanda okuyabilirsiniz. 🙂

white hat seo tekniği

White Hat Seo (Beyaz şapka Seo) adından da anlaşılacağı benzeri beyaz, yani Google’ın gözünde yasal olan yöntemler ile arama motorları sıralamasında yükselmenizi sağlayacak seo çalışmaları. Google’ın en sevdiği seo çalışması White Hat Seo diyebiliriz. White hat seo yöntemiyle web sitelerizde hedeflediğiniz kelimelere göre bazı çalışmalar yapabilirsiniz. Ancak sonuçlar hemen ertesi gün ayrım edilmez. Bu yöntemin misyonu biraz da ağır ama emin adımlarla ilerlemek de diyebiliriz.

Genel olarak white hat seo yapılırken kullanılan bazı metodlar bulunur. Bunlar;  backlink çalışmaları

, özgün içerik, orijinal görseller, videolu anlatımlar ve spama kaçmayacak şekilde oluşmuş etiketlerdir. Buradan yola çıkarak bu yönteme spam yapılmayarak yapılan seo yöntemidir diyebiliriz. Eğer spam yaparsanız yani, bot biçiminde her yerde aynı şeyi paylaşırsanız sitenizin 2-3 haftaya kadar sandbox’a düşmesi mümkün sonuçlar arasındadır. Gündelik şekilde özgün içerik ekleyip bu içeriklerin hızlı index alması adına pingleme işlemi ve sosyal medya imlemelerinizi abartmadan yapıyorsanız spam içeriklere hiç gereksinim duymayacaksınız.

Black hat seo’ya göre çok daha fazla olumlu sonuçlar elde edeceğiniz bu yöntemde bazı black hat seo teknikleri de kullanacaksınız. Mesela pingleme dediğimiz işlem sayesinde, Zorlayarak Google botlarını sitenize gelmesini index alırsınız.  Zorla index aldırmakta black hat seo nun alanıdır.  Bu sebepten black hat gibi metodlar de white hat seonun amacına ulaşması için kullanılabilir.

White hat yani beyaz şapka seo yönteminin asıl temeli orijinal içeriktir. Sitenizi her gün özgün içeriklerle Zengileştirmeniz ve sitelerinize düzenli olarak özgün içeriklerinizi eklediğinizde bunun sonucunu alacaksınız..

Ahmet Kemal YILDIZ
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu bir Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeniyim. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi ile ilgili ders etkinlikleri, kaynak materyaller, örnek etkinlikler ve ilgi duyduğum birçok konu hakkında vakit buldukça buradan blogluyorum. :)

  WordPress’e Kolayca Google Adsense Reklamlarınızı Ekleyin.

  önceki yazı

  WordPress Yüksek CPU kullanımı nasıl düşürülür?

  Sonraki Yazı

  Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

  6 Yorumlar

  1. Harika olmuş çok teşekkürler.

  2. Çok öğretici olmuş.

  3. Harika olmuş çok teşekkürler.

  4. Çok öğretici olmuş.

  5. Çok teşekkür ederim.

  6. Çok yalın bir anlatımla gayet güzel anlatmışsınız.emeğinize sağlık…

  Yorum yap

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Daha Seo