5
Bu yazıyı " 2 " dakikada okuyabilirsiniz. 🙂

google-adsense

Merhaba siz değerli okurlarım bu yazımda sizlere google web reklam kazancı kolu olan google adsense hakkında sahip olduğum tüm bilgileri  sizlere anlatacağım.

Yazıma adsense hakkında temel bilgiler vererek başlamak isterim. Adsense , internet reklamcılığın en sağlam firmalarından biridir hatta zirvede olduğunu bile söyleyebilirim. Google reklamcılığı adsense adıyla bu sektörün vazgeçilmez ve güvenilir bir dalıdır.Adsense tık başına bakıldığında da aff.gittidiyor la yarışmaktadır. Aff.gittigidiyoru bir başka yazımda sizlere anlatacağım.Adsense nin en büyük avantajı sitenizin içeriğine göre reklamların şekillenmesidir.Siz nasıl reklamların görüntüleceğine karışmıyorsunuz google sitenize giren her ıp ye o girdiği sayfa hakkında kendi reklamlarını gösterip tık almanızı sağlıyor ve daha çok kazanıyorsunuz.

Peki Adsense’ye nasıl başvurabilirim ?

Adsenseye kolaylıkla google aracılığıyla başvurabilirsiniz fakat şunu bilmeniz gerekiyor ki google her geleni kabul etmez bunun için öncelikle iyi bir içeriğe sahip olmanız gerekiyor daha sonra tekil hitinizin de yüksek olması gerekli.Ek olarak şunları da belirtmem gerekir ki google yasalarına aykırı bir iş yapmamanız gerekir tüm bu koşullara uyduğunuz takdirde google adsense size reklam verecektir.

Adsense Banka Hesabı Onaylama

Arkadaşlar başvurunuz onaylandıktan sonra 10$ lık bir kazanç eşiğin gelince adsense sizden bir banka hesabı ister ve bu banka hesabına cüzide bir miktar para yatırı genelde 1.23 gibi miktarlardır.Sizin bu miktardan haberiniz yoktur.Yapmanız gereken kartının sahip olduğu bankaya gidip son günlerde yapılan para transferlerini kontrol ettirmektir.Burdan miktarı öğrenip gelip sitedeki boşluğa girip onaylamanız gerekiyor tüm bunları yaptıktan sonra banka hesabınız onaylanmış oluyor.

Adsense Pin Sorunu

,Pinim Gelmedi Diyenler

Değerli arkadaşlar işte en sıkıntılı noktada tam olarak burası pin olayı oldukça dertli bir olay olarak görünür fakat bu sıkıntıların tek nedeni insanoğlunda sabır anlayışının olmayışıdır.Öncelikle 100$ limitini doldurduktan sonra sizin girdiğiniz adresinize bir zarf yollayacaktır.Çoğu internet sitelerinde bu adresin ikametgah adresi olmalı diye saçma sapan yazılar var bunlara aldırış etmeyin ben ikametgah olmayan adrese pin istedim ve geldi.Bir diğer nokta adresinizi nasıl belirttiğiniz.Arkadaşlar noktalama işaretlerine çok takılmayın zaten zarf Türkiye ye geldiğinde postacı o noktalama işaretine bakmaz emin olun ama siz yinede dikkat edin.Bu koşullara dikkat ettikten sonra  6 Hafta bekleyin arkadaşlar sabırsız olmayın ben sabırsızlık yaptım 6.haftanın ortasında yeni pin istedim bi baktım diğer gün zarf gelmiş ama pin kabul oldu yeni istedğim zarfa gerek kalmadı demem o ki sabırlı olun.

6 hafta geçti fakat pin gelmedi o zaman yeni bir pin isteyin çünkü zarf Kolombiya üzerinden ülkemize gelirken olur ya kaybolur aksilik olabilir.Yine gelmez ise farklı adrese isteyin arkadaşlar 18 hafta sonunda pininiz gelmez ise bu sefer google size yapmanız gereken şeyi mesaja atıcaktır kimlik fotokopisi vs. belgeleri siz googleye gönderiyorsunuz fakat buna genelde gerek kalmaz pininiz gelir.

Ahmet Kemal YILDIZ
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu bir Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeniyim. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi ile ilgili ders etkinlikleri, kaynak materyaller, örnek etkinlikler ve ilgi duyduğum birçok konu hakkında vakit buldukça buradan blogluyorum. :)

  C Dili ile Ekrana Şekil Basmak

  önceki yazı

  Estonya & Erasmus

  Sonraki Yazı

  Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

  5 Yorumlar

  1. Pin istedim 1 ayı geçti hala pin im gelmedi ne yapmam gerekiyor bilgi verebilir misiniz?

   1. Tekrar isteyip biraz daha bekleyin Google pinizi göndermiş ise ve sisteme pininizi giremediğiniz için google Pin’in size ulaşmadığını düşünüp size mail ile iletişime geçecektir.

  2. Çok Teşekkür ederim güzel faydalı bir yazı olmuş 🙂

  3. pin ne işe yarar

   1. Google, Adsense hesaplarının güvenliğini korumak amacıyla, size herhangi bir ödeme göndermeden önce adresinizi doğrulamanızı zorunlu kılmaktadır. Bunun için, Adresinize bir Kişisel Kimlik Numarası (PIN) gönderir. Daha sonra, bu PIN’i hesabınıza girip hesabınızı onaylamanız gerekir.

  Yorum yap

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.