0
Bu yazıyı " < 1 " dakikadan kısa bir zamanda okuyabilirsiniz. 🙂

Sanayi Bakanlığı resmi Twitter hesabı “@TCSanayi” üzerinden sayın bakanımız Fikri Işık müjdeyi önceki günlerde verdi. Okullara kodlama, yazılım dersi geliyor. sanayi-bakanligi-kodlama-haberi

Gelişen çağa ayak uydurmak isteyen bütün ülkelerin yaptığı gibi eğitimde kodlama dersi getirilmesi başta bilişim öğretmenleri olmak üzere bütün eğitim camiasını ve öğrencileri heyecanlandırmıştır. Ancak bu çalışmanın fayda sağlaması için dersin bütün kademelerde zorunlu olması öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren analitik  düşünmesine katkı sağlama ve problem çözme yeteneklerinin gelişmesine büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

Bilişim öğretmenlerinin bu ülkenin gelişmesi ve daha aydınlık bireyler yetişmesi yönünde çabalarına Change.org’daki “Kodlama Dersi “Zorunlu Ders” Olarak Müfredata Girmeli” kampanyasına destek olarak yardımcı olabilirsiniz..

buy-levitra-usa.com

Ahmet Kemal YILDIZ
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği mezunu bir Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretmeniyim. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi ile ilgili ders etkinlikleri, kaynak materyaller, örnek etkinlikler ve ilgi duyduğum birçok konu hakkında vakit buldukça buradan blogluyorum. :)

  Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  önceki yazı

  Ücretsiz Webmaster Seo Analiz Araçları

  Sonraki Yazı

  Bu Yazılar da İlgini Çekebilir!

  Yorumlar

  Yorum yap

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Daha Eğitim